Skip to content
Kart Başvurusu Yap Uçak Bileti Al

MaxiMillerinizle, seyahat etmek çok kolay!

Maximiles'ınızla yaptığınız alışverişlerden biriktirdiğiniz MaxiMil'lerinizi kullanarak hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahatleriniz için uçak biletinizi nasıl alacağınızı öğrenin.

Detaylı Bilgi

Maxinet

İnternet alışverişlerinizi Güvenli Ödeme özelliğini kullanarak yapın!

Maxinet (3D Secure) Nedir?

Visa ve MasterCard tarafından geliştirilen bu sistem internette güvenli alışveriş yaparak kartınızı sadece sizin kullanabilmeniz için ilave güvenlik sunmaktadır. Sistemin Visa kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

Maxinet Nasıl Çalışır?

Güvenli alışveriş yapılan internet sitelerinde ödeme yapmak üzere butona bastığınızda yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada alışverişinize ait bilgilerle birlikte "Kişisel Güvence Mesajı" adı verilen size özel bilgiyi göreceksiniz. Bu sırada sistemimizde kayıtlı cep telefonunuza bir SMS iletilecektir. Cep telefonunuza gelecek SMS içeriğinde işlemi doğrulamakta kullanacağınız şifreniz ve şifrenin ait olduğu işlem kodu yer alacaktır. "Kişisel Güvence Mesajı" nın size ait olduğunu kontrol ettikten sonra bu şifreyle sisteme kendinizi tanıttığınızda işlem tamamlanacaktır. Siz şifre girişi yapmadan alışveriş tamamlanmaz. SMS ile gelen şifrenizi 3 dakika içinde kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde şifreniz geçersiz olacaktır. Şifrenin geçersiz olması halinde söz konusu ekrandan ikinci bir şifre daha isteyebileceksiniz. Bu şifrenin geçerlilik süresi ise 5 dakika olacaktır. Bir alışveriş işlemi esnasında, en fazla 3 farklı SMS talep edilebilecektir. Aynı şifrenin 3 defa hatalı girilmesi durumunda ise, işleminiz tamamlanamayacaktır. Cep telefonu bilginiz sistemimizde kayıtlı değilse; • Bankamatik cihazlarında yer alan Bilgi Güncelleme menüsü aracılığıyla, • İnternet Şube’den yapılan girişlerde cep anahtar, i-anahtar ve mobil imza kullanıcısı müşterilerimiz İnternet Şube işlem kısıt koduna göre, • Şubelerimizden cep telefonu bilginizi güncelleyebilirsiniz. MaxiNet ile yaptığınız alışverişlerin bedeli, kredi kartı ile yaptığınız diğer alışverişlerle aynı şekilde hesaba işlenir.

İnternetten Yapılan Alışverişte Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kredi kartınızı internette kullanırken girdiğiniz sitenin bilinen ve güvenilir bir site olduğundan emin olunuz. İnternette kart bilgilerinize ulaşmak için kurulmuş sahte siteler bulunabileceğini unutmayın.
  • Sizden sadece bilgi amaçlı kredi kartı numarası ve geçerlilik tarihi soran sitelere asla bu bilgileri vermeyiniz.
  • Eğer bir mal sipariş ediyorsanız, malın nasıl gönderileceğinin ve varsa sigorta bilgilerinin açıkça belirtildiğinden emin olunuz.
  • Gerçek olamayacak kadar abartılı öneri ve açıklamalarda bulunarak satış yapan sitelerde bu açıklamalara inanarak kredi kartınızı kullanmayın.
  • Mal sipariş ettiğiniz ya da ücretli üye olduğunuz internet sitelerinde ilgili sitenin ya da firmanın telefon, faks ve yazışma adresinin açıkça belirtilmiş olmasına dikkat ediniz. Şüphelenmeniz durumunda, siparişinizi vermeden önce telefon veya faks numaralarının doğruluğunu test etmek için arayabilirsiniz.
  • İnternetten alışveriş yaparken sizden kredi kartınızın şifresini talep eden bir site olursa asla kart şifrenizi vermeyin.
  • En güvenli alışveriş için Maxinet'i kullanın.

2018 ve 2019 yılından kazanılan MaxiMillerin kullanım süresi 31.12.2022 ’ye kadar uzatılmıştır.
MaxiMillerinizi sağlıklı günlerde kullanmanızı dileriz.

Maximiles uygulaması kapsamında seyahat hizmetinizi almak üzere www.pazaramatatil.com’a yönlendiriliyorsunuz.

Lütfen bekleyiniz.